Przydatne akcesoria do tabletu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Przydatne akcesoria do tabletu
Gadżety i akcesoria

Tablet to zaawansowane technicznie urządzenie, przy którym można się zarówno dobrze bawić, oglądając filmy, jak i popracować, odpisując na wiadomości e-mail. Aby jednak w pełni wykorzystać funkcjonalność tabletu, warto posiadać przynajmniej kilka niezwykle pomocnych akcesoriów. Jakie gadżety są warte zakupu?

Lubisz dużo pisać? Wspomóż się przenośną klawiaturą do tabletów

Do wprowadzania tekstu na tablecie służy klawiatura ekranowa, która jest dość prowizorycznym, niewygodnym i niezbyt ergonomicznym rozwiązaniem. Właśnie dlatego większość osób używa jej głównie do szybkiego wpisania adresu strony internetowej czy pisania krótkich wiadomości tekstowych ze znajomymi. Klawiatura ekranowa bowiem zajmuje miejsce na wyświetlaczu, zmniejszając tym samym ilość powierzchni roboczej.

Klawiatury do tabletów podłącza się bezpośrednio do urządzenia za pomocą dołączonych uchwytów, dzięki czemu sprzęt zyskuje wygląd laptopa i zbliżoną do niego funkcjonalność. Klawisze mają przyjemny skok, klawiatura ekranowa nie zajmuje miejsca na wyświetlaczu, a wprowadzanie tekstów staje się czystą przyjemnością.

Rysik dla artystów – poznaj swój talent

Tablet może być ciekawym płótnem do malowania obrazów lub rysowania szkiców i projektów. Rysiki to niewielkie urządzenia o wyglądzie tradycyjnego długopisu, które służą do rysowania po ekranie tabletu i są wyposażone w gumowe końcówki, które chronią ekran przed jego zarysowaniem. Rysiki są niezwykle precyzyjne i umożliwiają malowanie profesjonalnych dzieł, edytowanie zdjęć oraz rysowanie szkiców do pracy lub w celu nauki, np. w szkole czy na uczelni. Są przy tym zarówno tanie, jak i znakomicie leżą w dłoni. Należy jednak zawsze chować je w tym samym miejscu, gdyż łatwo je zgubić ze względu na ich wielkość.

Powerbanki – nie tylko dla podróżników

Jeśli często wykorzystujesz baterię swojego tabletu aż do samego końca i zazwyczaj przebywasz w miejscach, w których nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego, przemyśl zakup powerbanku. Te niewielkie sprzęty o wyglądzie telefonu służą do ponownego załadowania urządzenia przenośnego za pomocą wbudowanego akumulatora o dużej pojemności. Co ciekawe, powerbanki o największej pojemności, np. 10 000 mAh czy nawet 15 000 mAh mogą naładować tablet od zera do pełna nawet trzykrotnie bez ponownego ładowania samego powerbanku. Właśnie dlatego są znakomitym akcesorium na wyjazdy lub dla zapominalskich, którzy nie pamiętają o naładowaniu tabletu przed wyjściem z domu. Warto zawsze mieć powerbank przy sobie.

Etui do tabletów – styl i ochrona urządzenia

Tablety to w dalszym ciągu dość kosztowne urządzenia, dlatego warto je chronić przed zniszczeniem czy pojawieniem się śladów zużycia. Doskonale do tego celu sprawdzają się etui. Akcesoria te mogą mieć różne formy, kolory oraz wzory, a wszystkie służą do dwóch celów – ochrony urządzenia przed wieloma uszkodzeniami oraz do podkreślenia naszego stylu. Największą popularnością cieszą się etui w formacie książki, które chronią przód i tył tabletu jednocześnie, i etui z wbudowaną podstawką, które umożliwiają postawienie urządzenia pod kątem 45 stopni na płaskiej powierzchni, np. do oglądania filmów.

Lubisz oglądać filmy lub grać na tablecie nocą? Zdecyduj się na słuchawki lub głośniki bezprzewodowe

Tablety to niewielkie urządzenia, w których nie ma miejsca na duże i mocne głośniki, dlatego wiele osób decyduje się na zakup głośników bezprzewodowych lub słuchawek. Akcesoria te służą do zapewnienia perfekcyjnej jakości dźwięku podczas oglądania filmów lub grania w gry, są przy tym niedrogie oraz atrakcyjne wizualnie. Głośniki bezprzewodowe znakomicie sprawdzą się u osób, które mogą sobie pozwolić na słuchanie głośnej muzyki we własnym domu, a słuchawki będą doskonałym wyborem dla podróżników lub wielbicieli kina, którzy lubią oglądać filmy i seriale nocą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*