Znamy skład reprezentacji Polski w eFutbolu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Znamy skład reprezentacji Polski w eFutbolu
E-sport

Zakończyły się eliminacje, które miały wyłonić najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w turniejach FIFA 21. Reprezentacja liczy już 6 graczy.

Jak przebiegał turniej eliminacyjny?

Chętnych do zdobycia miejsca w drużynie było wielu. Do finałowej fazy turnieju eliminacyjnego dostało się tylko ośmiu graczy. Rywalizowano na dwóch platformach XBOX ONE oraz PlayStation 4, po czterech zawodników na każdą wersję. Do finału awansowali tylko najlepsi na każdej platformie. Rywalizacja odbyła się 24. kwietnia i toczyła się do dwóch wygranych dwumeczów. 

Decydujące starcia – jaki miały przebieg?

Do finałowej potyczki na XBOX dostali się Damian “natsu” Gajewski i Bartosz “bejott” Jakubowski. Natsu posiadał przewagę przed meczem, jednak Bejott ją zniwelował, wygrywając pierwszy dwumecz w stosunku 4:2. Jednak w decydującym starciu lepszy okazał się Gajewski – wygrywając 3:2. 

Na Playstation w finale starli się Jakub “cyanide” Mikołajewski oraz Kamil “Riptorek” Soszyński. Przewagę na starcie miał Mikołajewski, jednak nie ona nie zapewniła mu awansu. Soszyński wygrał 6:4 i 6:3, dzięki czemu zapewnił sobie miejsce w składzie reprezentacji. 

Aktualnie w składzie kadry Polski w eFutbolu znajdują się:

  • Kamil „Riptorek” Soszyński
  • Damian „natsu” Gajewski
  • Miłosz „milosz93” Bogdanowski
  • Kacper „Furman” Furmanek
  • Damian „Damie” Augustyniak
  • Gracjan „Polako” Gołębiewski

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*